Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkon për darkë në shtëpinë e nuses dhe goditet me thikë nga kunati, policia italiane zbardh detajet nga krimi brenda familjes shqiptare

Postuar: 16/09/2019 - 19:58

Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e karabinierëve dhe ambulancave.

Ngjarja ndodhi në një apartament në nëpërmjet Ugo Rossi, një rrugë anësore në Monterainero në Itali, ku një 30 vjeçar shqiptar qëlloi me thikë kunatin e ardhshëm të tij, një 37 vjeçar po shqiptar.
 
Burri pësoi dy goditje me thikë, njërën në pjesën e bërrylit dhe tjetra në pjesën e barkut duke i shkaktuar dëmtim të mushkërive. Mediat lokale italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur për arsye banale. Burri i plagosur ka përfunduar në spital.
 
Karabinierët ndërhynë dhe arrestuan sulmuesin për lëndime të rënda, i cili u gjet në timonin e makinës së tij i parkuar aty pranë.
 
Mosmarrëveshja ndodhi në shtëpinë e prindërve të nuses së ardhshme të 37 vjeçarit, ndërsa prindërit nuk ishin në shtëpi. Të dy personat e përfshirë në ngjarje nuk kanë rekorde të mëparshme penale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 21:05

Kryeministri Edi Rama do mbante fjalim në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen e së hënës në Pallatin e Kongreseve.

Postuar: 14/10/2019 - 20:55

Kanë dalë detaje të reja nga Policia pas arrestimit të 50-vjeçarit sot në Tiranë, nën akuzat e sh

Postuar: 14/10/2019 - 20:22

Për të disatën ditë radhazi dhjetëra automjete policie kanë zbarkuar në Unazën e Re, 30 minuta pa

Postuar: 14/10/2019 - 20:09

Është shkarkuar ditën e sotme nga detyra e zëvendës drejtorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në G

Postuar: 14/10/2019 - 20:01

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderue

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e të dielës në burgun Nafplios.

Postuar: 14/10/2019 - 19:40

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka dhënë të drejtë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, mbi vend