Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkon në 5 milion euro shuma e bllokuar në portin e Durrësit

Postuar: 24/06/2018 - 18:07

Një sasi e madhe eurosh, rreth 5 milion, janë gjetur në një automjet në Portin e Durrësit, ditën e sotme.Sipas burimeve nga policia eurot u gjetën të fshehura në dy makina tip “Toyota Yaris” pa targa, të ngarkuara në një trajler së bashku me makina të tjera.

Ka dyshime se shuma e parave mund të jetë siguruar nga aktivitete kriminale, ndërsa është raportuar edhe për dyshime se eurot mund të jenë false.Fillimisht u tha se shuma e eurove ishte rreth 1.5 milion, ndërsa raportohet të ketë shkuar rreth 5 milion euro.Duket se për këtë operacion të policisë ka patur dijeni tre ditë më parë kreu i PD-së Lulzim Basha.Gjatë fjalës së tij në parlament, Basha iu drejtua deputetëve socialistë duke ihënë se një prej tyre ka porositur nga Gjermania një makinë “Toyota Yaris” por që është kapur së bashku me 1.5 milion euro brenda.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2018 - 14:57

Pas protestës së djeshme për Unazën e Re banorët e Astirit në Tiranë duhet të përballen edhe me akuzat që u janë ngritur pas disa incidenteve të vogla ndaj policisë.

Postuar: 16/11/2018 - 13:43

Këtë të shtunë në Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Kam

Postuar: 16/11/2018 - 13:43

Historia plot drama e një 28-vjeçareje është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur&

Postuar: 16/11/2018 - 13:38

Genc Sejko, i njohur ndryshe si ‘njeriu i memeve’, ironizon prej kohësh qeverinë dhe

Postuar: 16/11/2018 - 13:27

 Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës.

Postuar: 16/11/2018 - 12:37

Shkatërrohet një grup hajdutësh lokalesh e dyqanesh në qytetin e Durrësit, ndërsa në pranga kanë

Postuar: 16/11/2018 - 12:28

Monedha e përbashkët ka shënuar një tendencë të lehtë rënëse përgjatë ditëve të fundit, e cila ka