BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Aktualitet

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta

Shkrimtari serb Dejan Atanackoviç në një intervistë për Euronews Albania tha se nuk do të jetë e largët dita kur Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës.

Atanackoviç u shpreh se kjo gjë tashmë ka ndodhur dhe marrëveshja nënshkruar në 2013 e thotë qartë, por shton se e vetmja gjë që mund të ndodhë tani është njohja e pavarësisë.

Sipas shkrimtari serb, njohja e pavarësisë është në një farë mënyre e domosdoshme dhe këtu ‘Serbia nuk ka ku të shkojë’.

“Çështja e Kosovës ka disa qëllime në radhët e qeverisë serbe; një për të shpërqendruar popullsinë nga problemet e vendit, por në përgjithësi mendoj se njohja e pavarësisë është në një farë mënyre e domosdoshme dhe këtu Serbia nuk ka ku të shkojë. Sinjalet nga Brukseli janë të qarta dhe ajo që na duhet është mbështetja kundër krimit të organizuar, liria e shtypit, këtu duhet të fokusohet shteti serb”, tha shkrimtari serb.