Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkrumbohet makina e Dritan Lelit, flasin banorët: Po e pamë ngjarjen, unë dola nga shtëpia... (Dëshmitë)

Postuar: 10/10/2019 - 08:39

Sot në orët e para të mëngjesit është njoftuar nga Policia e Vlorës se i është vënë flaka makinës së kryebashkiakut, Dritan Leli.

Shoferi i kryetarit të Bashkisë e kishte parkuar makinën tip Range Rover pranë pallatit ku banon. Gjithashtu, edhe një mjet tjetër tip Ford në pronësi të shtetasit B.A është përfshirë nga flakët.

Banorët e pallatit ku ishte parkuar makina e kryebashkiakut tregojnë momentin kur panë flakët që përfshinë mjetin.

“Në orën katër të mëngjesit dëgjova zhurmë. Mendova se frynte erë, por kur pash flakët.

Më janë dëmtuar grilat, tendat. Unë e kam këmbën e vrarë dhe mezi lëviz. Kush do mi paguaj mua dëmet? Nuk kemi dëgjuar gjë, vetëm flakët. Nuk hapnim dot dyert, vetëm blozë,“ thotë banorja.

Ndërsa banori tjetër shprehet se flaka ishte e madhe dhe u dogjën dy makina.

“Po e pamë ngjarjen, unë dola nga shtëpia flaka dilte në majë. U dogjën dy makina. Ishte ora 4 e 30. Kjo ngjarje s’ka ndodhur asnjë herë.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 18:57

Janë publikuar pamjet e aksionit që Policia e Spanjës në bashkëpunim me Policinë e Shqipërisë dhe EUROPOL realizoi kundër një bande shqiptarësh që vidhnin banesat e lojtarëve të Real dhe Atletiko Madridit.

Postuar: 22/10/2019 - 18:50

Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën Tiranë- Durrës.

Postuar: 22/10/2019 - 18:41

Moderatorja Marsela Topi e Tv Apollonia Fier, është nxehur keq me kameramanët e emisionit pasi kë

Postuar: 22/10/2019 - 18:39

Dilaver Kalaja, shefi i ruajtjes së objekteve të komisariatit nr.1 në Tiranë ka reaguar lidhur me

Postuar: 22/10/2019 - 18:20

Emisioni investigativ italian “Le Iene” ka bërë sërish apel për shpëtimin e Alvinit t

Postuar: 22/10/2019 - 17:59

Dilaver Kalaja, shef objektesh në Komisariatin nr.

Postuar: 22/10/2019 - 17:36

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi.