BREAKING NEWS

Rikthehet koronavirusi te “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë pacientja, një tjetër transportohet tek Infektivi, ja sa raste konfirmohen pozitive te Senatoriumi

Rikthehet koronavirusi te “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë
x

Aktualitet

Shkrumbohet makina e Dritan Lelit, flasin banorët: Po e pamë ngjarjen, unë dola nga shtëpia... (Dëshmitë)

Shkrumbohet makina e Dritan Lelit, flasin banorët: Po e pamë ngjarjen,

Sot në orët e para të mëngjesit është njoftuar nga Policia e Vlorës se i është vënë flaka makinës së kryebashkiakut, Dritan Leli.

Shoferi i kryetarit të Bashkisë e kishte parkuar makinën tip Range Rover pranë pallatit ku banon. Gjithashtu, edhe një mjet tjetër tip Ford në pronësi të shtetasit B.A është përfshirë nga flakët.

Banorët e pallatit ku ishte parkuar makina e kryebashkiakut tregojnë momentin kur panë flakët që përfshinë mjetin.

“Në orën katër të mëngjesit dëgjova zhurmë. Mendova se frynte erë, por kur pash flakët.

Më janë dëmtuar grilat, tendat. Unë e kam këmbën e vrarë dhe mezi lëviz. Kush do mi paguaj mua dëmet? Nuk kemi dëgjuar gjë, vetëm flakët. Nuk hapnim dot dyert, vetëm blozë,“ thotë banorja.

Ndërsa banori tjetër shprehet se flaka ishte e madhe dhe u dogjën dy makina.

“Po e pamë ngjarjen, unë dola nga shtëpia flaka dilte në majë. U dogjën dy makina. Ishte ora 4 e 30. Kjo ngjarje s’ka ndodhur asnjë herë.”

Më të lexuarat