Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkuan nga Shqipëria drejt Italisë, tre të rinjve iu ndodh në aeroport ajo që nuk e kishin imagjinuar (EMRAT+DETAJE)

Postuar: 19/06/2019 - 10:48

Tre të rinj shqiptarë u arrestuan, ndërsa rezultonin në kërkim në kuadër të një operacioni të koduar 'Snowfall' në Itali.

Në pranga përfunduan, Ardit Harizi, 28 vjeç, Pëllumb Tafa, 32 vjeç dhe Klajdi Kondi, 34 vjeç, i cili më 22 maj arriti të shpëtonte gjatë një aksioni policor ku përfunduan në pranga 15 persona, përgjegjës për transportimit, ruajtjen dhe shitjes së drogave si kokainë, heroinë, hashash dhe marijuanë.

Mediat italiane shkruajnë se dy prej të arrestuarve, Harizi dhe Tafa u ndaluan nga agjentët në aeroportin e 'Orio al Serio', sapo u ulën pasi kishin fluturuar nga Tirana.

Ardit Harizi, së bashku me kushëririn e tij Adriatik Harizi, është një 'figurë e njohur' e grupeve kryesisht të nacionalitetit shqiptar, që menaxhojnë trafikun e sasive të mëdha të kokainës, heroinës, hashashit dhe marijuanës.

Grupi gjithashtu, dispononte edhe armë zjarri. Më 31 maj 2017, policia sekuestroi një armë me 9 fishekë, e fshehur në një zgavër ashensor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh