BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Shkuan për ta arrestuar, Policia del duarbosh nga shtëpia e Adriatik Llallës

Shkuan për ta arrestuar, Policia del duarbosh nga shtëpia e Adriatik

Policia e Shtetit ka shkuar mbrëmjen e sotme në shtëpinë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për të ekzekutuar urdhrin e SPAK për arrestimin e tij.

Efektivët e policisë kanë hyrë brenda banesës së ish-kryeprokurorit ku kanë qëndruar për disa minuta dhe kanë dalë duarbosh. Sipas burimeve, ish-kryeprokurori është larguar nga Shqipëria 1 javë më parë.

Pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për të lënë në fuqi dënimin me 2 vjet burg për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, SPAK ka nxjerrë urdhrin për ekzekutimin e këtij vendimi nga policia e shtetit.

Më të lexuarat