Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shmanget vrasja e dy personave tek kryqëzimi i Kurjanit, arrestohet kërcënuesi

Postuar: 21/07/2018 - 11:23

Bushi Hatillari, 31 vjeç, nga Roskoveci, u arrestua nga Policia menjëherë sapo kanosi me armë dy burra tek kryqëzimi i Kurjanit. Siaps policisë, motivet ishin banale 

Hatillari iu kanos me pistoletë shtetasit J.T, 27 vjeç, banues në Kurjan dhe D.H, 35 vjeç, banues në Vadhishtë.

Në momentin e arrestimit, atij iu kap pistoleta  "Zastava" së bashku me krëhërin e saj, 6 fishekë pistolete dhe 1 gëzhoje arme zjarri tip pistoletë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Kanosja" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak" të parashikuar nga Neni 84 e 278 të Kodit Penal.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 22:26

Gazetari Artan Hoxha ka folur në lidhje me çështjen e legalizimit të prostitucionit në Shqipëri. Teksa ka folur rreth kësaj teme, Hoxha ka zbuluar një fakt tronditës.

Postuar: 19/10/2018 - 22:16

Sjellim në vëmendje historinë e Dajanës  në Vlorë.

Postuar: 19/10/2018 - 22:04

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Postuar: 19/10/2018 - 21:50

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Postuar: 19/10/2018 - 21:45

Gazetari Artan Hoxha treguar detaje në lidhje me operacion e zhvilluar në Has.

Postuar: 19/10/2018 - 21:15

I  ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, kryeministri Edi Rama ka treguar një histor

Postuar: 19/10/2018 - 21:07

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë në studion e emisionit “Jav