BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka pasur marrëveshje të heshtura, ja ujditë që janë bërë në disa bashki në veri të vendit

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka
x
BREAKING NEWS

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek “Ligjet”, opozita prezanton projektligjin për kompanitë “offshore” dhe kërkon të ndalohen pasi mbi 1 miliardë euro shkojnë te qeveria

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek
x

Shëndeti

Nuk mund ta ndaloni lemzën? Ky truk do t’ju ndihmojë

Nuk mund ta ndaloni lemzën? Ky truk do t’ju ndihmojë

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë në jetë që na ka zënë lemza, edhe pse jemi përpjekur të mbajmë frymën, të pimë ujë apo diçka tjetër, problemi nuk ka pushuar.

Nganjëherë lemza mund të na vendosë në një situatë shumë të vështirë, veçanërisht nëse jemi në një takim ose në një vend ku ka heshtje.

Siç shkruan britanikja Sun, vetëm vitin e kaluar Shërbimi Shëndetësor Kombëtar (NHS) i SHBA-ve regjistroi rreth 22 mijë raste të lemzës në shërbimet e urgjencës.


Kjo është arsyeja pse është mirë të dimë mënyrat e ndryshme se si mund ta zgjidhim atë. Pra, nëse njëri nuk ndihmon, tjetri do.

Sipas ekspertëve të faqes medicalnewstoday, ky truk mund të jetë një aleat i shkëlqyer për të zgjidhur këtë problem:

Duhet të pini disa gllëka të thella uji sepse në këtë mënyrë do të forconi veprimin e muskujve të gjoksit, pra parandaloni lemzën.