Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shoqatë me emrin e Ferdinand Dedës/ Arrestohet ‘koka’ që çonte vajza për prostitucion në Maqedoni

Postuar: 12/09/2018 - 12:47

Arrestohet Shpëtim Çekrezi, pas denoncimit në emisionin investigativ”, për veprën penale “Shfrytëzim Prostitucioni”.

Nga Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në D.V.P. Tiranë u bë arrestimi i shtetasit: Shpëtim Çekrezi, 45 vjeç, banues në fshatin Dardhë, Librazhd, njoftoi Policia e Tiranës. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ky shtetas, (Kryetar i Shoqatës Artistike “Ferdinand Deda”, në Tiranë), siguronte vajza me qëllim përfitimi për shfrytëzim prostitucioni në Maqedoni.

Po vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie, si dhe materialet janë referuar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Shfrytëzim për prostitucion”, parashikuar nga neni 110/a i Kodit Penal, shtuan të njëjtat burime.

Policia e Shtetit falenderon median për bashkëpunimin dhe garanton se do të ndjekë me seriozitet çdo denoncim në media si dhe i fton qytetarët që për çdo paligjshmëri që konstatojnë të telefonojnë në numrin pa pagesë 112.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 22:58

Si mundi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski që të arratisej para arrestimit? Kush ia mundësoi kalimin nëpër Shqipëri?

Postuar: 20/11/2018 - 22:52

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar arratisjen e ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikoll

Postuar: 20/11/2018 - 22:08

Doriani, një banor i zonës, ka bërë një 'propozim' mjaft interesant për kryeministrin Ram

Postuar: 20/11/2018 - 21:37

Një prej banoreve të zonës së ‘Astirit’, banesa e së cilës preket nga projekti i Unaz

Postuar: 20/11/2018 - 21:32

Si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të shumta të shiut në qytetin e Gjirokastrës, ujërat e

Postuar: 20/11/2018 - 21:28

 Zona e Astirit ka mbetur pa drita për shkak të një defekti.Mësohet se 3 kabina private në z

Postuar: 20/11/2018 - 21:23

Mbrëmjen e sotme, emisioni Stop, ka publikuar rastin skandaloz të një personi që pretendon se ësh