BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Aktualitet

Shoqërimi i 9 kontrollorëve në polici/ Gazetarja jep detajet: Aksioni u ndërmor në mesnatë, disa janë marrë me forcë sepse..., ja çfarë pritet të ndodhë

Shoqërimi i 9 kontrollorëve në polici/ Gazetarja jep detajet:

Policia e Tiranës ka shoqëruar nëntë punonjës të Albcontrol në mesnatën e djeshme. Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije se janë shoqëruar punonjësit dhe nga burimet merret vesh se do të procedohen penalisht në gjendje të lirë për shpërdorim detyre.

“Kontrollorët kanë deklaruar se janë në stres dhe prandaj nuk mund të punojnë dot. Dje Aeroporti Nënë Tereza është ruajtur nga Policia e Tiranës. Mbrëmjen e djeshme kanë nisur shoqërimet dhe kanë vijuar edhe pas mesnatës.

Nga informacionet e marra, kontrollorët do të procedohen penalisht në gjendje të lirë për shpërdorim detyre. Disa kontrollorë që nuk u janë përgjigjur policisë, janë shoqëruar forcërisht”, deklaroi gazetarja Bezat.