Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpërthen makina në Fier, dyshohet për eksploziv

Postuar: 16/04/2018 - 15:08

Një automjet ka shpërthyer në flakë sot në Fier. Burime zyrtare policore bëjnë me dije që mjetit mund t’i kenë vendosur eksploziv.

Mësohet se mjeti tip ‘Nissan’ është në pronësi të një gruaje me inicialet E.A, banuese në Patos.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes si edhe identifikimin e autorit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2018 - 09:16

Ministria e Shëndetësisë ka shpallur datat për përzgjedhjen e vendit të punës nga kandidatët fitues infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie sipas vlerësimit përfundimtar për 416 vende vakante në institucionet shëndetësore.

Postuar: 21/04/2018 - 09:13

Kapet mat nje drejtues mjeti qe ecte me shpejte gati 100 km/h ne Rrugen e Kavajes.

Postuar: 21/04/2018 - 08:59

Zbardhen përplasjet mes Enver Hoxhës dhe Beqir Ballukut më 1974. Të dhënat janë publikuar nga historiani amerikan James S O’Donnel.

Postuar: 21/04/2018 - 08:30

Një 40-vjeçar është arrestuar dhe një punonjës i Policisë së Shtetit është shpallur në kërkim nga kolegët e tij, pasi dyshohet si i përfshirë në trafikun e hashashit.

Postuar: 21/04/2018 - 08:28

Policia e Vlorës ka zbardhur një sërë vjedhjes të ndoshura katër muajt e fundit në qytetin bregdetarë.

Postuar: 20/04/2018 - 21:58

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në banesën e Zazmi Demerxhiu në fshatin Ahmetaq të Fushë Krujë.

Postuar: 20/04/2018 - 21:51

Është arrestuar 43-vjeçari i cili qëlloi me armë mbrëmjen e djeshme në fshatin Drisht të Shkodrës.