BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

“Shpërndaheshin natën çanta me lekë”, paralajmëron Arjan Curri: Po u hap ‘Kutia e Pandorës’...

“Shpërndaheshin natën çanta me lekë”,

Analisti u shpreh se gjatë fushatës janë shpërndarë ilaçe e deri te testi i enëve, ndërkohë që vetë deputetët kanë marrë naftë, para, makina me qira dhe kjo e bën të vështirë identifikimin e deklarimeve gjatë fushatës.

Por ai tha se paratë e shpërndara në fushatë kanë ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve.

Pjesë nga intervista në MCN Tv

Gazetari: Jo pak, por ishin 90 milionë euro ishin shpenzime të partive në fushatë. Kush mund ti kontrollojë dhe monitorojë këto shuma, ndërkohë a ka një filtër për origjinën  e tyre? Mos harrojmë se gjatë fushatave është folur për lobime të ndryshme qoftë nga Soros apo dhe lobimi rus. A janë këto para Curri që ndikojnë në rezultate?

Curri: Ato janë kapur se edhe pse u dhanë nga firma ofshore ishin të deklaruara në Departamentin e Shtetit që shkojnë nga jashtë. Çanta me lekë që natën shpërndahen nga njerëz besnikë dhe e vetmja mënyrë për ti kapur është me metoda speciale të hetimit. Këto fonde apo para të zeza janë nga të gjitha anët dhe po u hap “Kutia e Pandorës” del shumë zbuluar. Për sa i përket rezultatit sigurisht që ndikojnë.