BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x
BREAKING NEWS

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja
x
BREAKING NEWS

BE godet Ramën: Nuk jemi dakord për fondet që kërkon kryeministri, çdo shqiptar e sheh çfarë kemi bërë ne

BE godet Ramën: Nuk jemi dakord për fondet që kërkon
x

Aktualitet

Shpërndanin heroinë në doza, arrestohen 2 persona në Shkodër, prangoset në Tropojë i riu që përdhunoi një 16-vjeçare

Shpërndanin heroinë në doza, arrestohen 2 persona në

Dy persona janë arrestuar në Shkodër për shpërndarje të lëndëve narkotike. Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit me inicialet E.S. dhe A.V, të cilët u kapën në mjetin e tyre doza të vogla heroine. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme. “Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, të DVP Shkodër, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza, si dhe bazuar në inteligjencën informative se 2 shtetas shpërndanin doza drogash të forta, në qytet, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “ëeekend”. Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit E. S., 21 vjeç dhe A. V., 24 vjeç, të dy banues në Shkodër. Shërbimet e Policisë, në kuadër të operacionit “ëeekend”, kanë ndaluar për kontroll, automjetin me të cilin udhëtonin 2 shtetasit e arrestuar. Si rezultat, këtyre shtetasve iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike heroinë, e ndarë në doza, gati për shitje. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme”, njoftoi policia. Ndërkohë dje një 16-vjeçare është përdhunuar në Tropojë. Mësohet se e mitura është përdhunuar nga një 25-vjeçar me iniciale E.B nga Durrësi. Policia ka arrestuar 25-vjeçarin, ndërkohë që po vijon puna për verifikimin e kallëzimit të bërë. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Tropojë arrestuan shtetasin E. B., 25 vjeç, banues në Shënavlash, Durrës, pasi ka kallëzuar një shtetase e mitur 16 vjeçe se 25-vjeçari ka kryer marrëdhënie seksuale me të, pa dëshirën e saj. Vijon puna, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për verifikimin e plotë të këtij kallëzimi”, thuhet në njoftimin e policisë. Po ashtu, dje edhe një 54- vjeçar është vënë në pranga nga policia në Gjirokastër, pasi është kallëzuar se përndiqte një 36- vjeçare. Policia sqaron përmes një njoftimi zyrtar se e reja ka denoncuar se 54- vjeçarin me iniciale Xh. M., se e ka përndjekur dhe kërcënuar nga banesa. Pas denoncimit policia ka ndaluar këtë të fundit, i cili nuk i është bindur urdhrave dhe ka tentuar t'u shmangej shërbimeve.

Më të lexuarat