BREAKING NEWS

Avokati shqiptar arrestohet për trafik ndërkombëtar droge, Rumania kërkesë urgjente Prokurorisë së Tiranës (EMRI)

Avokati shqiptar arrestohet për trafik ndërkombëtar droge,
x

Aktualitet

Shpërndante drogë pranë shkollave dhe qendrave të internetit, fundoset 41-vjeçari në Vlorë (Detajet)

Shpërndante drogë pranë shkollave dhe qendrave të

Policia e Vlorës ka arrestuar një 41-vjeçar i cili shpërndante lëndë narkotike në qytet, kryesisht në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit.

Pas kontrollit të bërë në banesën e M.V.-së u sekuestruan 56 doza me lëndë narkotike kanabis sativa.Gjithashtu, në distancë të afërt, shërbimet kapën dhe shtetasin R. Xh, 23 vjeç, ku pas kontrollit personal iu gjet një dozë kanabisi, e cila dyshohet të jetë shitur nga shtetasi M. V. Ky shtetas u procedua penalisht në gjendje të lirë.
 
Materialet përkatëse iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.