BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Aktualitet

Shpërndante kokainë me mjetin luksoz 100 mijë eurosh, arrestohet 38-vjeçari shqiptar në Itali

Shpërndante kokainë me mjetin luksoz 100 mijë eurosh, arrestohet

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Itali, pasi është kapur me një sasi prej 21.5 kilogramë drogë. Emri i tij nuk bëhet me dije, por autoritetet në vendin fqinj thonë se ai është ndaluar me një makinë luksoze Porche, vlera e të cilës shkon në 100 mijë euro.

“[…] në makinë ka fshehur mbi njëzet kilogramë drogë, gati për t’u shitur sipas hetuesve. Protagonisti i historisë është një tridhjetë e tetë vjeçar nga Shqipëria, banues në Pistoia, i arrestuar nga karabinierët e Pratos (në Toskanë) pas një hetimi të kujdesshëm dhe një sërë përndjekjesh”, raportojnë mediat italiane.

Shqiptari ishte duke lëvizur me makinën luksoze kur është ndaluar nga karabinierët, pikërisht për shkak të dyshimeve për vlerën e lartë që ka ky mjet. Ai ishte i papunë, me raste punonte, dhe makinën e kishte regjistruar në emër të babait të tij.

Nga kontrolli, mes sediljeve të automjetit dhe kroskotit, u gjetën 21.5 kilogramë drogë; dy kilogramë kokainë (të ndara në dy pako nga një kilogram secila) dhe 19.5 kilogramë hashash, e ndarë në tableta nga njëqind gramë secila. Sipas hetuesve, nëse do ishte shitur droga do kapte vlerë rreth 700 mijë euro.

Hetuesi beson se pjesa më e madhe e drogës së sekuestruar ishte e destinuar për tregtarët e drogës aktivë mbi të gjitha në sheshet e Toskanës veriore dhe zonave përreth. Sidomos në kryeqytetin e Pratos, ku shtetasi shqiptar ishte vënë re vazhdimisht duke u takuar me subjekte që tashmë dyshohej se merreshin me trafik droge. Autoritetet italiane kanë arrestuar dhe 22-vjeçar rumun në Calenzano (në provincën e Firences), si i dyshuar i lidhur me këtë rast.