Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpërthimi i fuqishëm i bombolës brenda banesës në Vlorë, bashkëshortët në gjendje të rëndë (EMRAT)

Postuar: 17/07/2019 - 08:59

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në një banesë në Selenicë të Vlorës, ku kanë mbetur të plagosur pronaret e saj.

Policia ka njoftuar se në orën 05:53, në Selenicë të Vlorës ka marrë flakë një banesë si pasojë e shpërthimit të një bombule gazi.

Mësohet se nga shpërthimi kanë mbetur të dëmtuar pronarët e banesës, 49 vjeçari Rexhep Selimi dhe bashkëshortja e tij 42 vjeçare Mimoza Selimi.

Kjo e fundit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe do të niset drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Nuk ka persona të tjerë të dëmtuar dhe gjithashtu banesa nuk përbën rrezik nga zjarri për banesat e tjera.

Grupi hetimor po vijon veprimet e mëtejshme procedurale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:52

Komiteti Shqiptar i Helsinkit, nisur nga sensibilizimi i madh në opinionin publik për vrasjen e të riut 26 vjeçar që rregulloi kondicionerin e një vile, ka bërë publik qëndrimin radikal për hetimin e prokurorëve dhe g

Postuar: 24/08/2019 - 12:31

Gjykata e Tiranës caktoi masën “arrest me burg” për 27-vjeçarin Lorenc Veliaj, dëshmi

Postuar: 24/08/2019 - 12:09

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë 'arrest me burg' për Agron Selmanin.

Postuar: 24/08/2019 - 11:51

Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar pasi xhironte gomat dhe kryente veprime të pa kontrol

Postuar: 24/08/2019 - 11:31

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në rrethinat e Tiranës.

Postuar: 24/08/2019 - 11:17

Policia e Fierit ka dal me njoftim për aksidentin e ndodhur paraditen e sotme në zonën e quajtur

Postuar: 24/08/2019 - 11:06

Ndalohet një shtetase për mashtrim, e cila përfituar 500.000 lekë në këmbim të ndihmës për legali