BREAKING NEWS

Lëvizja e mistershme e Metës, Presidenca 'merr' logon e CDU-CSU/ Çfarë pritet të ndodhë nesër? (Dokumenti)

Lëvizja e mistershme e Metës, Presidenca 'merr' logon e
x

Aktualitet

Shpëtoi nga mbytja një turist në plazhin e Spillesë, i riu bën gjestin e rrallë

Shpëtoi nga mbytja një turist në plazhin e Spillesë, i riu

August Hoxha është kthyer në një hero për një pushues në plazhin e Spillesë. Ai ka shpëtuar nga mbytja pushuesin e identifikuar me inicialet H. Rr.. Por nuk është mjaftuar në përmbushjen e detyrës së tij, por Hoxha, si një  djalosh i përkushtuar, pasi i ka dhënë ndihmën e parë, e ka shoqëruar me ambulancë deri sa është siguruar që ai ishte jashtë rrezikut.

Të jesh Vrojtues plazhi kërkon përkushtim, përgjegjshmëri dhe karakter të fortë, karakteristika që nuk i mungojnë August Hoxhën. Edhe pse të qenurit vrojtues plazhi është një profesion që në Shqipëri nuk vlerësohet aq sa duhet.