BREAKING NEWS

Pllakos zia/ Covid-19 i merr jetën drejtorit të Pallatit të Kulturës në moshën 46-vjeçare, pa asnjë sëmundje, ishte baba i tre fëmijëve

Pllakos zia/ Covid-19 i merr jetën drejtorit të Pallatit të
x

Aktualitet

Shpëtuan nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin, Gjykata e Posaçme bën lëvizjen e papritur ndaj 3 gjyqtarëve

Shpëtuan nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin, Gjykata e

Pas kërkesës së SPAK, Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pushuar çështjen e tre gjyqtarëve që i rrëzuan burgimin e përjetshëm Dritan Dajtit.
 Tre gjyqtarët Skënder Damini, Petrit Aliaj dhe Aleks Nikolli po hetoheshin për korrupsion pasi pranuan kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit duke e shpëtuar nga burgu i përjetshëm.

Dritan Dajti, u dënua me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Shkallës së Parë me akuzën e vrasjes në së oficerëve të policisë, Fatos Xhani, Sajmir Duçkollari, Altin Dizdari dhe Kastrit Feskaj gjatë një operacioni policor për kapjen e tij në vitin 2009.


Por tre gjyqtarët, i pranuan gjykimin e shkurtuar dhe si rrjedhojë dënimi u ul në 25 vite burg.

Sipas informacioneve për mediat, gjykata vendosi pushimin e çështjes për 3 gjyqtarët me argumentin se nuk gjenden elementë të veprës penale.

Më të lexuarat