Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria "vishet" kuq e zi, "irritohen" mediat serbe: Skandaloze festa e shqiptarëve për 3-pikëshin, provokim i pastër

 Shqipëria "vishet" kuq e zi, "irritohen" mediat serbe: Skandaloze festa e shqiptarëve për 3-pikëshin, provokim i pastër

Postuar: 11/07/2015 - 15:13

Mediat serbe e kanë të vështirë të pranojnë vendimin e CAS dhe ashtu si në këto 9 muaj, çdo veprim të shqiptarëve nxitojnë ta quajnë një provokim ndaj tyre, përfshi këtu dhe festën e tifozëve kuqezinj në Tiranë dhe Prishtinë. 
 
“Blic” dhe “Kurir”, dy prej mediave më të mëdha në Serbi, i kanë rezervuar vendin kryesor festës së shqiptarëve, në sektorin e tyre sportiv në faqet online, duke i cilësuar si provokime të pastra, shpalosjen e simboleve kombëtare të Shqipërisë brenda në Shqipëri.
 
“Kurir” në mënyrë paradoksale e quan si skandaloze festën e shqiptarëve për të festuar 3 pikët e dhëna nga CAS për ndeshjen me Serbinë, pas dhunës së ushtruar ndaj përfaqësueses sonë në ndeshjen e 14 Tetorit të 2014-trës ndërkohë që mes radhëve të shkrimit thekson se mbajtja veshur e simboleve shqiptare nga ana e shqiptarëve në kryeqytetin Tiranë është një provokim i hapur ndaj serbëve. 
 
Paksa më e moderuar shfaqet “Blic”, e cila pasqyron në faqet e saj festën e shqiptarëve.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:35

Analisti ArjanVasjari, është përplasur ashpër me Fatos Lubonjën lidhur me faktin nëse duhet t’i quajmë politikanët dhe njerëzit e drejtësisë të korruptuar apo kriminelë.

Postuar: 21/11/2019 - 23:23

Analisti Lorenc Vangjeli dhe Fitim Zekthi po debatonin lidhur me kreun e KED, Ardian Dvoranin,

Postuar: 21/11/2019 - 23:15

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në

Postuar: 21/11/2019 - 23:03

Gazetari Ylli Rakipi, ndërsa i referohet ambasadorëve dhe qëndrimit të ndërkombëtarëve, veçanër

Postuar: 21/11/2019 - 22:57

Juristi Jordan Daci i ftuar na emisionin “360 Gradë” tha se shkarkimi i prokurorit Be

Postuar: 21/11/2019 - 22:49

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi sot shkarkimin nga detyra të Besnik Muçit, i zgjedhur vetëm

Postuar: 21/11/2019 - 22:36

Gazetari Artan Hoxha tha se një kryetarë bashkie do të “digjet” shumë shpejt.