BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

“Shqipëria do i pranonte me një këmbë, kushdo që do ishte kryeministër”/ Mentor Kikia nxjerr prapaskenat për strehimin e afganëve: Ata erdhën me urdhër nga...

“Shqipëria do i pranonte me një këmbë, kushdo që

Analisti Mentor Kikia ka komentuar ardhjen e afganëve në Shqipëri.

“Është një lloj detyrimi shpirtëror dhe moral, afganët janë të përkohshëm në Shqipëri. Shqipëria nuk është më destinacion për shqiptarët dhe jo më për të huajt”, tha Kikia në emisionin ‘Shqipëria live’.

Sipas gazetarit, çështja e afganëve është teorikisht e mbyllur dhe se nuk janë kosto që bien mbi financat tona.

“Kanë ardhur 900 e hap pas hapi do vijnë të tjerët. Nuk janë kosto që bien mbi financat tona. Ka një mbingarkim me lajme nga Afganistani. Është kaq shumë larg Afganistani, sa këto njerëz që kanë ardhur këtu nuk e bëjnë çështje të brendshme. Afganistani është një çështje shumë e rëndësishme PR për qeverinë”, tha Kikia.

Duke folur në lidhje me transparencën që ka pasur rreth kësaj çështje, gazetari i njohur u shpreh se kjo nuk varet nga qeveria.

“Ky është një ‘urdhër’ që ka ardhur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqipëria do i pranonte me një këmbë, kushdo që do të ishte kryeministër”, tha Kikia.

Ndërsa duke folur për pjesën njerëzore, gazetari tha se “nuk jemi ne rasti që duhet të ngrihemi e të tregojmë dhëmbët për disa njerëz që kanë ardhur përkohësisht”.

“Ne duam të ikim bashkë me afganët. Janë në një stacion, derisa të plotësohen me dokumente për të përfunduar në Amerikë. Nuk duan të rrinë këtu”, u shpreh Kikia.