Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqiptarët e SHBA protesta për rastin "Monstra"

Shqiptarët e SHBA protesta për rastin "Monstra"

Postuar: 10/07/2014 - 15:30

Protesta të tjera parashikohen të zhvillohen në SHBA në kuadër të rastit "Monstra". Kjo është bërë e ditur nga shqiptarët që jetojnë në të gjitha trojet shqiptare dhe në vendet e botës. 
 
Mësohet se shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të organizohen të hënën përpara selisë së OKB-së, në një protestë kundër dënimit me burgim të përjetshëm të 6 shqiptarëve të implikuar në rastin “Monstra”.
 
Protestat do të mbahen me 14 korrik në orën 12:00 të mesditës deri në orën 15:00 përpara selisë së Kombeve të Bashkuara në Manhatan të New York-ut.
 
Ndërkohë, një ditë pas protestës së madhe në trojet shqiptare, mësohet se në Britani do të ketë një tjetër protestë, të shtunën në orën 12:00-14:00 përpara Ambasadës së Maqedonisë në Londër. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:43

Lagjet e reja do të projektohen me ndihmën e arkitektëve të huaj. Kështu tha ministrja Elva Margariti, e cila është koordinatore e projektimit të rindërtimit në një lidhje live në “Open”.

Postuar: 05/12/2019 - 23:36

Disa prej anëtarëve të ekipit të kërkim-shpëtimit nga Greqia që erdhën të parët në vendin tonë, p

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekur

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që