BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Aktualitet

Shqiptarët e SHBA protesta për rastin "Monstra"

Shqiptarët e SHBA protesta për rastin "Monstra"
Protesta të tjera parashikohen të zhvillohen në SHBA në kuadër të rastit "Monstra". Kjo është bërë e ditur nga shqiptarët që jetojnë në të gjitha trojet shqiptare dhe në vendet e botës. 
 
Mësohet se shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të organizohen të hënën përpara selisë së OKB-së, në një protestë kundër dënimit me burgim të përjetshëm të 6 shqiptarëve të implikuar në rastin “Monstra”.
 
Protestat do të mbahen me 14 korrik në orën 12:00 të mesditës deri në orën 15:00 përpara selisë së Kombeve të Bashkuara në Manhatan të New York-ut.
 
Ndërkohë, një ditë pas protestës së madhe në trojet shqiptare, mësohet se në Britani do të ketë një tjetër protestë, të shtunën në orën 12:00-14:00 përpara Ambasadës së Maqedonisë në Londër.