Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqiptari gjendet i varur në burgun famëkeq të Koridhalos (Në këtë qeli janë shënuar vepra penale të rënda me pasoja fatale)

Postuar: 19/07/2019 - 12:08

Ngjarje e rëndë në burgun famëkeq të Koridhalos në Athinë. Një 38-vjeçar shqiptar, i cili vuante dënimin në këtë burg, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Siç raportojnë mediat greke, shqiptari është gjetur i pajetë në qelinë e tij, mëngjesin e kësaj të premte. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes.

Burgu i Koridhalos në Athinë njihet si burgu i tmerrshëm ku disa të dënuar shqiptarë kanë humbur jetën në rrethana të paqarta. Në qelitë e këtij burgu janë regjistruar edhe vepra penale të rënda me pasoja fatale për të dënuarit, kryesisht ata shqiptarë nga përplasjet e dhunshme mes të burgosurve apo edhe me gardianët.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 14:01

Drejtoria e Transportit Rrugor njoftoi se nga data 16 shtator ofrohet një lehtësi e madhe për qytetarët që iu është dëmtuar patenta ose u ka humbur.

Postuar: 24/08/2019 - 13:55

Një shtetas është gjetur i pajetë mesditën e kësaj të shtune në lagjen “Apollonia” në

Postuar: 24/08/2019 - 13:40

Një grua ka mbetur e plagosur rëndë për jetën, teksa duke kaluar në rrugë është përplasur nga një

Postuar: 24/08/2019 - 12:31

Gjykata e Tiranës caktoi masën “arrest me burg” për 27-vjeçarin Lorenc Veliaj, dëshmi

Postuar: 24/08/2019 - 12:09

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë 'arrest me burg' për Agron Selmanin.