Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqiptari kapet me kokainë, marijuanë dhe mijëra euro. Si e zbuloi Policia vendin sekret ku e fshihte drogën

Postuar: 21/05/2019 - 17:41

Mbrëmjen e djeshme policia italiane në rajonin e Regina Pacis, vuri në pranga një shtetas shqiptar nën akuzën e trafikimit të drogës.

Sikurse raportojnë mediat italiane 34-vjeçari shqiptar u pikas nga policia që dilte nga një makinë me lëvizje të shpejta dhe hyri në park, ku u fsheh në një guaskë në këmbët e një peme.

Pasi fliste disa minuta në telefonin e tij, ai u kthye për të rigjetur atë që kishte fshehur më parë në trungun e pemës.

Ushtria konstatoi se një dozë kokaine ishte e pranishme brenda një zorre. Pas kontrollit ushtruar në policia shqiptarit iu konfiskuan disa doza kokainë dhe marihuana, gjithashtu edhe  500 euro para të gatshme dhe dy telefona celularë.

Më pas në kontrollin ushtruar në shtëpi u gjetën pothuajse  24 mijë euro në para të gatshme, për të cilat burri nuk ishte në gjendje të justifikonte origjinën, gjithashtu sepse ishte i papunë dhe nuk kishte burim të ardhurash.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:03

Lëkundjet e tërmetit të ditës së shtunë shkaktuan dhe polemika për shkallën e vlerësimit, në Rihter apo në ballë.Në momentet e para të lëkundjes në media u qarkullua lajmi se lëkundjet sizmike ishin 5,8 të shkallës Ri

Postuar: 22/09/2019 - 17:48

24 orë pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin, është mbledhur shtabi i Emergjencave Civile të

Postuar: 22/09/2019 - 16:49

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm, i cili tronditi Shqipërinë, vijon të raportohen dëme të shumta

Postuar: 22/09/2019 - 16:40

Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.Në këto foto të bëra në fshatin Zhurje

Postuar: 22/09/2019 - 16:09

Tërmet i fuqishëm që ka tronditur dje Shqipërinë ka lënduar shumë persona dhe ka dëmtuar banesa e

Postuar: 22/09/2019 - 15:53

Në studion e Report Tv, sizmiologu Rrapo Ormeni, ka deklaruar se vendi nuk do të përballet me një

Postuar: 22/09/2019 - 15:47

Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është