Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqiptari qëllon me shufër hekuri ‘burrin’ e ish-gruas në Itali, por nuk mbaron me kaq

Postuar: 18/09/2019 - 16:29

Një 47-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e dhunimit dhe kërcënimeve të vazhdueshme të ish-gruas. Ditën e djeshme shqiptari e kishte ndaluar në rrugë ish-gruan e tij dhe shoqëruesin e saj dhe kishte filluar t’i kërcënonte me vdekje.

Kërcënimet degjeneruan kur shqiptari mori një shufër hekuri me ndihmën e dy bashkatdhetarëve të tij dhe kishte goditur shoqëruesin e saj. Ata plagosën burrin më të cilin ish-gruaja e shqiptarit shoqërohej dhe vazhdoi t’i kërcënonte ata të dy me vdekje.

Pas denoncimeve të çiftit për dhunim dhe kërcënim, shqiptari u gjet në mbrëmje në një bar në qendër të qytetit. Menjëherë ai u arrestua  dhe u dërguan në burgun e Astit, në dispozicion të autoritetit gjyqësor. Ndërsa fëmija që çifti, tashmë i ndarë kishin iu besua xhaxhait të nënës së tij.

Ndaj shqiptarit u dha masa e sigurisë arrest me burg, ku u dënua me 2 vjet e 9 muaj burg.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:41

Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin antidrogë i koduar “Çuka”, ndërsa ka bllokuar 26 kg lëndë narkotike të fshehur në bagazhin e një automjeti.

Postuar: 23/10/2019 - 14:39

Mbrëmjen e djeshme një aksident i rëndë ka rezultuar fatal për dy shqiptar, të cilët u përplasën

Postuar: 23/10/2019 - 14:21

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me detajet e rënda që dolën për shkatërrimin e celul

Postuar: 23/10/2019 - 14:20

U shkarkua nga posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres, Aurel Hoda kërkon falje pu

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një konferencë të jashtëzakonshme zb

Postuar: 23/10/2019 - 14:00

Avokati Idajet Beqiri bëri të ditur para dy ditësh se Izet Haxhia dhe e fejuara e tij janë marrë

Postuar: 23/10/2019 - 13:40

Detaje të reja kanë dal në dritë nga celula terroristë iraniane, që sipas Ardi Veliut, po planifi