BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Aktualitet

Shqiptari u gjet i copëtuar, hetuesit italianë japin detaje mbi vrasësit

Shqiptari u gjet i copëtuar, hetuesit italianë japin detaje mbi

Hetimet e autoriteteteve italiane kanë dalë në përfundimin se Shefki Kurti, 72-vjeçari shqiptar që u gjet i copëtuar në Itali, nuk është vrarë nga një profesionist. Mediat italiane shkruajnë se mbetet ende mister vendi se ku është kryer ky krim i tmerrshëm pasi gjatë copëtimit të trupit duhet të ketë pasur gjakderdhje të madhe dhe deri më tani nuk është konstatuar diçka e tillë.

Ajo që bie tjetër në sy është se autorët nuk janë munduar as të eliminojnë pjesë që identifikojnë viktimën, si një tatuazh që kishte 72-vjeçari me anë të të cilit u bë dhe identifikimi nga familjarët.  Nga ana tjetër, vijon marrja në pyetje e fëmijëve të shqiptarit, Alketa dhe Arben, të cilët kanë rrëfyer për autoritetet se babai i tyre nuk kishte armiq.

Arma e përdorur në krim dyshohet të jetë një sharrë rrethore. Trupi i copëtuar i 72-vjeçarit shqiptar u gjet në Adigetto më 28 korrik, disa ditë pasi i moshuari rezultonte i zhdukur.