BREAKING NEWS

Ekzekutoi ish-gruan dhe vëllain e saj/ Gjendet i vdekur Fatmir Kolecaj

Ekzekutoi ish-gruan dhe vëllain e saj/ Gjendet i vdekur Fatmir Kolecaj
x

Aktualitet

Është ende i shpallur në kërkim nga policia, Ministria e Brendshme i jep tender gruas së Agim Kajmakut (DOKUMENTI)

Është ende i shpallur në kërkim nga policia, Ministria e

E ndërsa ish-kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku është në kërkim për tre akuza, gruaja e tij pronare e vetme e kompanisë “Kajmaku” shpk, Merita Kajmaku ka fituar në fund të vitit të kaluar një tender me vlerë 50 mln lekë të vjetra (kufiri ishte 57 mln) për mirëmbajtjen e sipërfaqeve të gjelbërta për Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Në garë ishin katër kompani, njëra është skualifikuar, ndërsa nga tre të tjerat ka fituar firma 'Kajmaku'. Tenderi është dhënë nga drejtoria e blerjeve të përqendruara në Ministrinë e Brendshme. Pronari i firmës deri në 17 korrik ka qenë vetë Agim Kajmaku, por pas zgjedhjes në krye të bashkisë së Vorës ia kaloi pronësinë gruas.

Është ende i shpallur në kërkim nga policia, Ministria eËshtë ende i shpallur në kërkim nga policia, Ministria e