BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Aktualitet

“Është hera e tretë, kam njoftuar Policinë”/ Kërcënohet me vdekje Prokurori i njohur i Tiranës që hetoi vrasjen e Arben Bilalit, kush është gruaja që e kanosi, hyn në lokalin ku ai qëndronte dhe ja çfarë ndodhi

“Është hera e tretë, kam njoftuar Policinë”/

Prokurori i rrethit gjyqësor Tiranë, Bajram Breçani është kërcënuar me jetë. Ngjarja ka ndodhur dje në orët e pasdites, kur prokurori ishte i ulur në një lokal përball shkollës ‘Harry Fultz’ në momentin që është kërcënuar.

Po ashtu është zbuluar edhe identiteti i kërcënueses e cila është një grua me inicialet, M.B. Kjo e fundit mban detyrën e oficeres së Policisë dhe është gruaja e të ndjerit Arben Bilali.

Prokurori që është kërcënuar ka hetuar vrasjen e bashkëshortit të saj, Arben Bilalit. I dyshuar i kësaj vrasje ka qenë Gjergj Cukali, ku ndonëse prokurori e ka arrestuar për ngjarjen, Gjykata e Apelit i ka dhënë lirinë.

Gruaja e viktimës Bilali edhe pse vendimin e ka dhënë Gjykata e Apelit dhe ka liruar Cukalin, e kërcënon për herë të tretë Prokurorin e çështjes.

I kontaktuar nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, Prokurori Bajram Breçani tha ” Kam njoftuar drejtuesit e policisë së shtetit Ardi Veliu, dhe zyrtarë të tjerë në lidhje me ngjarjen e ndodhur dhe pres prej tyre reagim ligjor. U kërcënova për shkak të detyrës dhe kjo është hera e tretë, për një çështje për të cilën vendimarrja ka qenë tërësisht e gjykatës”/TCH

Më të lexuarat