BREAKING NEWS

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan Çani, Ilir Meta del "zbuluar", i përplasen skandalet e rënda: I ke ditët e numëruara...

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan
x

Aktualitet

"Është në rrezik"/ Eurodeputetja rumune letër urgjente Ramës: Mos e depërtoni në Turqi, gjykimi ka ndikim serioz në integrimin e Shqipërisë

"Është në rrezik"/ Eurodeputetja rumune letër

I kanë nisur një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama, eurodeputetja rumune, Ramona Strugariu së bashku me 9 euro deputetë të tjerë,ku i kanë kërkuar autoriteteve që të mos depërtojnë turkun Selami Simsek drejt Turqisë dhe të sigurojnë një gjykim të drejtë.

Strugariu thekson se “ngjarjet e përsëritura të mosrespektimit të Burimeve Njerëzore mund të kenë ndikim serioz në procesin e integrimit të # Shqipërisë.

Europdeputetja nënvizon faktin se nëse Simsek depërtohet drejt Turqisë, jeta e tij është në rrezik.

“Më datën 10 shtator mësuam se u refuzua kërkesa e Selami ?im?ek për azil në Shqipëri. Nëse depërtohet në Turqi jeta e tij është në rrezik. Autoritet dhe Ankaraja e cilësojnë Simsek si përfaqësues të Gulen.”- thuhet ndër të tjera në letër.