BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Aktualitet

Është pjesë e Iluminatit? Përgjigjet për herë të parë Alfred Cako

Është pjesë e Iluminatit? Përgjigjet për herë

Illuminati është një emër i dhënë për disa grupe, si reale ashtu edhe fiktive. Historikisht, emri zakonisht i referohet Iluminati bavarez, një shoqëri sekrete e epokës së Iluminizmit e themeluar më 1 maj 1776 në Bavari, sot pjesë e Gjermanisë. Qëllimet e shoqërisë ishin të kundërshtonin bestytninë, errësimin, ndikimin fetar mbi jetën publike dhe abuzimet e pushtetit shtetëror. " Por a është pjesë e iluminatit konspiracionisti Alfred Cako? Ai tha se të gjithë ma kanë bërë këtë pyetje, dhe e vërteta qëndron se ai nuk bën pjesë në këtë grup. Pjesë nga intervista Moderatori Olsi Bylyku: Mos kanë të bëjnë të gjitha këto gjëra me iluminatin? Mos je pjesë e tij? Alfred Cako: Jo, unë nuk jam me atë? Të gjithë më kanë thënë, por jo nuk bëj pjesë.