BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x
BREAKING NEWS

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e fundit: Ja sa raste të reja janë regjistruar me Covid-19

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e
x

Aktualitet

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë humbën jetën njëri pas tjetrit në Gjirin e Lalëzit, djali bën rrëfimin prekës: Mjeku më tha është shumë vonë, kanë kaluar tre ditë… Zbardhet çfarë u gjet sipër tavolinës

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë ku tre familjarët të familjes Haliti nga Gjilani, humbën jetën, pasi dyshohet se konsumuan kërpudha helmuese, në shtëpinë e tyre, në Gjirin e Lalëzit.

Djali i çiftit Afrim dhe Ferzinaze Haliti, tregon për “Shqipëria live”, se të afërmit vuajtën shumë për tre ditë rresht. “Për herë të fundit kam folur me babin. Tha hajde shpejt se po nisemi për Tiranë, në 5 maj.

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë

Nuk mund të fliste, vetëm hajde më shpejt se jemi keq thoshte. Kur e mora, u përgjigj infermieri, tha nëna është më keq, u nis për Tiranë. E vura re që zëri nuk ishte si normalisht. Gjithë kohës, kanë qenë duke vjellë, pasi u kthyen nga Manza. Tha kemi ngrënë diçka”, rrëfen ai.

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë

Ai tregon çfarë i tha mjeku, pasi mbërrit në spital: “E pyeta mjekun çfarë ka ngrënë. Tha kërpudha, është tepër vonë tani, kanë kaluar tre ditë. I kërkova të bënte diçka urgjentisht”.

Bashkëshortja e djalit të çiftit, rrëfen se situata në shtëpi ishte alarmante: “Kur hyra në shtëpi, e pashë si një skenë krimi. Kanë vuajtur shumë, nga mjekimi i dobët. Babi tha që ka parë vdekjen me sy, nuk mundej të ndihmonte as gruan, as mamin. Kam parë një tigan, që kishin skuqur diçka, por nuk mund ta kuptonim çfarë”.

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë

Gazetari i “Shqipëria live”, pas bisedave me fqinjët e tyre në Gjirin e Lalëzit, tregon se “para se të shkonin në piknik i kanë pyetur komshinjtë a konsumohen.

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë

“Shtëpia dukej si skenë krimi”/ 3 familjarë

Më të lexuarat