Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Shteti nuk mbledh mollë dhe kumbulla", Rama s’ia kursen qytetarit pas kësaj që i tha

Postuar: 18/03/2019 - 17:22

 Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në “Agropika “ në Tiranë  ku komentoi mbështetjen financiare të fshatrave të kryeqytetit, për të gjitha prodhimet  bujqësore. Krahas videos së publikuar në rrjetin social ‘Facebook’, kryeministri Rama nuk kurseu edhe përgjigjet për komentet e qytetarëve.

Një qytetar e pyet për mollët e rrethit të Korçës dhe Kolonjës nëse do ndërhyjë shteti para se të kalben. Ndërkohë, kryeministri Edi Rama i përgjigjet se shteti nuk mbledh mollë dhe kumbulla në asnjë vend.

Qytetari: Per mollet ne Rrethin e Korces e Kolonjes a do mblidhen nga shteti se na vjen keq kur shohim që ju kalben në hangar

Edi Rama · Shteti nuk mbledh shteti mollë e kumbulla në asnjë vend, i mbledh tregu dhe që t’i imponohesh tregut duhet t’i shkosh pas nevojave!

Sidoqoftë po i ndihmojme me referencat, por s’është zgjidhje afatgjatë. Zgjidhja është ndiq tregun siç bëjnë të tërë ata që eksportojnë apo tregtojnë me sukses në vend.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:31

Ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në studion e Fax Neës, ku ka komentuar arrestimin e Suela Mustës, e dyshuar për akte korruptive në favor të fisit Çapja në Elbasan.

Postuar: 17/06/2019 - 10:19

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa të rënda ndaj dy bizneseve, njëri në Shkodër kryesis

Postuar: 17/06/2019 - 10:13

Ditën e sotme pritet të publikohen përgjimet të reja nga gazetari gjerman i gazetës “Bild&r

Postuar: 17/06/2019 - 09:56

Ekspertë të Policisë Rrugore, një ditë pas aksidentit tragjik, thonë se automjeti me të cilin udh

Postuar: 17/06/2019 - 09:18

Sekuestrohen rreth 1.5 milion euro pasuri në pronësi të shtetasit Admir Murataj dhe familjarëve t

Postuar: 17/06/2019 - 09:10

Bashkëpunimi me qytetarët vë në pranga një shtetas i cili tentoi të vidhte një banesë në Divjakë,

Postuar: 17/06/2019 - 09:00

Një person është gjetur i pajetë në bregdetin e Vlorës këtë të hënë.