BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Aktualitet

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom

Në emisionin ”Open” në Neës24 është diskutuar në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit dhe problemet në procesin e zbardhjes së ngjarjes.

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se zvarritje a procesit është një përpjekje për të shpëtuar personat nëpërmjet procedurës.

Klodiana Lala: Nuk na rezulton të paktën zyrtarisht që masat për dy zv. drejtorët të jenë pasqyrë e dëshmisë së Nuredin Dumanit. Kjo ngjarje duhen të paktën minimalisht të kishte çuar para prokurorëve për marrje në pyetje zotin Bardhi dhe Balla drejtuesit e qarkut.

Nëse kanë apo jo përgjegjësi është gjë tjetër. Kjo ngjarje që të hetohet e plotë duhet të nisë nga vendi i ngjarjes deri në nivel politik. Nëse ngelen në nivel zv. drejtorësh kjo është një nga mijëra ngjarje në këtë vend që nuk zbardhen. Kemi histori korrupsioni, Cez Dia, 21 janar, Gërdec, i Inceneratorëve… që nuk kanë marrë zbardhje.

Ervin Karamuço: Edhe kur nuk ndez një cigare të çojnë në burg, për shkak të nenit për mosveprim. Kur nuk gjendet gjë tjetër themi shpërdorim detyre ta kemi gjendje, pastaj shohim.
Në shumë ngjarje, kjo ishte e rëndë por në shumë të tjera policia i bie të ikë e gjitha në burg, sepse për një gjë të vogël i bie shpërdorim detyre.

Armand Bajrami: Për të qenë korrekt Nushi dhe Palla prezumohen të pafajshëm, por jemi para një fakti që mbi to rëndojnë 2 akuza penale. Ajo që më shqetëson është vonesa e finalizimit të hetimit. Më shumë se një vit është reflektuar me 2 zv.drejtorë që nuk e kanë ndërprerë detyrën. Nëse nuk zbatuan asnjë nga kërkesat ligjore a duhet të dyshoj që në vijimësi deri sot e kanë zbatuar me korrektësi detyrën e tyre?

Klodiana Lala: Prokuroria e Elbasanit thotë se jemi vonuar sepse nuk kemi rikuperuar pamjet filmike. Mbani mend rastin e Babales? U ngrit shteti në këmbë. Po atentati i supozuar i Tom Doshit? U soll gjysma e Kuvendit. Shteti nëse e do e kap lepurin me qerre. Nëse nuk do të kishte ndikim dhe tentativa për manipulim gjithçka do të ishe zbardhur.

U arrestua Nuredin Dumani, veprimet u bënë menjëherë. 184 dosjen e bujshme, e di sa rrugë beri dosja? Ish

te dosje e hetuar që nga kryeministri tek polici i thjeshtë në Dibër. Ka ardhur Tiranë-Dibër 10 here.

Kur duan të shpëtojnë njerëz me procedurë, e zvarrisin, kur duan ta zbardhin brenda natës e çojnë telefonin e një krimineli në Izrael.

 

Më të lexuarat