BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Aktualitet

Shtohen rastet me Covid-19, rritet bilanci i personave të infektuar me koronavirusin në Kosovë

Shtohen rastet me Covid-19, rritet bilanci i personave të infektuar me

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi për 9 raste të reja të rezultuar pozitivë me COVID-19 brenda 24 orëve, duke e çuar totalin e të infektuarve në 1047.

Sipas IKSHPK-së, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, sot janë testuar gjithsej 220 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat me SARS-CoV-2 janë konfirmuar 9 raste pozitivë.

Në njoftimin e IKSHPK-së njoftohet edhe për 3 pacientë të shëruar, ndëra numri i përgjithshëm shkon gjithsej në 794 raste.