Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Aktualitet

Shtrime të reja në dy spitalet Covid, ja sa është numri i personave në terapi intensive

Shtrime të reja në dy spitalet Covid, ja sa është numri i

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se aktualisht ne spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 116 pacientë te konfirmuar pozitiv ku 23 paciente janë në terapi intensive, 7 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Po ashtu, Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 130 raste të reja, duke e çuar numrin e infeksioneve që nga fillimi i epidemisë në 5750, ndërsa raste aktive janë 2520.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 23 persona, duke e çuar numrin e personave që kanë fituar betejën me COVID-19 në 3054.