BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Shtyhet gjyqi mes Erion Veliajt dhe Lulzim Bashës, ja çfarë u bë shkak

Shtyhet gjyqi mes Erion Veliajt dhe Lulzim Bashës, ja çfarë u

Është shtyrë në Gjykatën e Posaçme seanca për Erion Veliajn, i cili është akuzuar për shpifje nga kryedemokrati Lulzim Basha. Shkak për shtyrjen e radhës së kësaj seance është bërë mungesa e avokatëve mbrojtës të Veliajt, ndërkohë që për mediat foli përfaqësuesi ligjor i Lulzim Bashës.

Ai tha se Veliaj nuk i ka paraqitur qëllimisht avokatët, pasi nuk ka asnjë argument ligjor dhe provë, për të justifikuar shpifjet e tij.

“Kemi kaluar në seancë gjyqësore, seanca nuk u zhvillua për shkak të mungesës së avokatëve. Kërkojmë shpalljen fajtor të Erion Veliajt për shpifje, besoj se ai është vetë koshient që nuk ka se çfarë prova të depozitojë. Nuk ka dhënë asnjë argument për mungesën”, u shpreh avokati mbrojtës i Bashës në dalje të GJKKO-së.