Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shtylla e tensionit e cila mund të linte në errësirë gjithë vendin/ Reagon Ministria e Brendshme

Postuar: 18/03/2019 - 17:58

Ministria e Brendshme ka reaguar në lidhje me shpërthimin me tritol të shtyllës së tensionit të lartë në Fushë-Krujë.

Shtylla e tensionit të lartë (400 KË), Nr. 65, i përket linjave Tiranë–Podgoricë dhe Tiranë-Prizren dhe nëse do të rrëzohej mund të linte pa energji elektrike të gjithë vendin.

Ministria e Brendshme thotë se po punohet për zbardhjen e ngjarjes.

Pak minuta më parë për këtë ngjarje ka reaguar ministrja Elisa Spiropali, e cila e revoltuar i është drejtuar opozitës se dihet se kush i bie shtyllave nga tërbimi i dëshpërimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:19

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa të rënda ndaj dy bizneseve, njëri në Shkodër kryesisht me pije alkoolike, dhe një market në Tiranë, pa licencë, pa sistem gjurmueshmërie, shumica e ushqimeve pa etiketa, os

Postuar: 17/06/2019 - 10:13

Ditën e sotme pritet të publikohen përgjimet të reja nga gazetari gjerman i gazetës “Bild&r

Postuar: 17/06/2019 - 09:56

Ekspertë të Policisë Rrugore, një ditë pas aksidentit tragjik, thonë se automjeti me të cilin udh

Postuar: 17/06/2019 - 09:18

Sekuestrohen rreth 1.5 milion euro pasuri në pronësi të shtetasit Admir Murataj dhe familjarëve t

Postuar: 17/06/2019 - 09:10

Bashkëpunimi me qytetarët vë në pranga një shtetas i cili tentoi të vidhte një banesë në Divjakë,

Postuar: 17/06/2019 - 09:00

Një person është gjetur i pajetë në bregdetin e Vlorës këtë të hënë.

Postuar: 17/06/2019 - 08:53

Pas përgjimeve të bëra publike nga gazeta gjermane “Bild”, pak javë më parë, gazetari