Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Shullazi", ironizon gazetari: Po presim që kamerat e trupit të japin momentin e arrestimit, apo nuk punonin mbrëmë për këto çunat!

  "Shullazi", ironizon gazetari: Po presim që kamerat e trupit të japin momentin e arrestimit, apo nuk punonin mbrëmë për këto çunat!

Postuar: 17/04/2016 - 21:52

Gazetari i ABC Neës, Flamur Vezaj, ka përdorur sarkazmën në një postim të tij të fundit në Facebook.
 
Vezaj vë në dukje faktin se policia tregohet selektive dhe përdor disa standarde për të treguar arrestimet me kamerat e trupit, duke ngritur kësisoj dyshime serioze, që rëndojnë tashmë mbi uniformat blu, se mund ta kenë kryer jo me vullnet të fortë arrestimin e Shullazit, por nga “halli”.
 
“Në pritje të video-regjistrimit të kamerave të trupit të Policisë së Shtetit, që tregon momentin e shoqërimit të Shullazit dhe shokëve të tij apo nuk punonin kamerat mbrëmë për këta çunat! Policia_me_dy_tre_etj_standarde”, ka qenë komenti thumbues i Vezajt.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 13:45

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë helm.

Postuar: 24/06/2019 - 13:28

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi.

Postuar: 24/06/2019 - 13:21

 Gjykata e Kukësit pranoi kërkesën e prokurorisë duke ndryshuar masën e sigurisë për katër t

Postuar: 24/06/2019 - 12:14

Pas një orë diskutimi Kolegji Zgjedhor është tërhequr për të marrë vendimin për zgjedhjet e 30 qe

Postuar: 24/06/2019 - 11:36

Dështon nisja e procesit gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë.

Postuar: 24/06/2019 - 11:00

Polumbarët e Forcave Speciale dhe Policia Kufitare vijojnë prej ditës së djeshme kërkimet për gje