BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti Karamuço bën paralajmërimin e fortë: Ja pse ish-kryebashkiaku nuk i plotëson kriteret për...

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti

Për ekspertin Ervin Karamuço, ish kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, nuk i plotëson kriteret për masën e arrestit me burg.

“Ka sjellë dëm ekonomik. Nuk e shikoj në burg, sepse nuk plotëson kriteret për të qenë, në rastet e tjera, nuk i intimidon dëshmitarët. Është gjykuar përkohësisht. Ende s’ka vepër tjetër penale.”-tha eksperti Ervin Karamuço.

Gazetarja Anduena Llabani tha se shumë shpejt, Dako do të lërë qelinë.

“Me këto akuza, nuk duhet të kishte masë arresti, e shoh të tepër, edhe për shkak të kushteve me të cilat Dako është sjellë karshi hetimit. Këto janë elementë kyç që çojnë në masën që vendos gjykata. E shoh proces të lehtë për Dakon. Pavarësisht se janë 200 banorë që pretendojnë që nga papërgjegjshmëria e zyrtarëve kanë humbur pronën apo shtëpinë e tyre, e shoh shumë të lehtë “shpërdorim detyre”. Pavarësish peshës që ka ky personazh, e shikoj si “peshkun e madh” por a do të jetë procesi i vërtetë gjyqësor, këtë kam pikëpyetjet e mia. Fakti që përfundon në “shpërdorim detyre”, shikoj që pozitat e tij në raport me masën e sigurimit, shumë shpejt Dako do të lej qelitë.”-tha gazetarja Anduena Llabani.