BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Aktualitet

Si asnjëherë më parë! Spartak Ngjela bëhet nostalgjik dhe tregon si e ka pasur marrëdhënien me prindërit, rrëfen ‘zënkat’ në familje: Me tim atë disi i ftohtë!

Si asnjëherë më parë! Spartak Ngjela bëhet nostalgjik

Avokati Spartak Ngjela ka treguar në emisionin ‘Jashtë Loje’ se debatonte vazhdimisht me të atin pasi kishin bindje politike të ndryshme.

Avokati tregon për fëmijërinë e tij, duke na treguar më shumë detaje edhe për marrëdhënien me prindërit. I pyetur për këtë të fundit, ai shprehet:

‘Me nënën shumë mirë, ndërsa me tim atë disi i ftohtë, jo i ftohtë në kuptimin shpirtëror, por i ftohtë në kuptimin politik. Ishte ministër, unë kundërshtar.

Kishte raste që acaroeshim, por ai e la polemikën, gjëja që mbaj mend është se kur unë e godisja ai kishte një sjellje sfidante.

Ndërsa nëna ishte asnjëanëse, por unë isha liberal, gjithsesi kishim marrëdhënie shumë të mira edhe pse isha kundërshtar.

Gjithashtu ai kujton me nostalgji periudhën e fëmijërisë duke theksuar dashurinë si elementin më të rëndësishëm, për faktin se në kohët e sotme është zbehur.

‘Periudha e fëmijërisë nuk ka krahasim…

Vetëm një gjë ka qënë më e zhvilluar te ne nga këta sot, nuk e njohin dashurinë, ne e njohëm sepse atëhere dashuria ishte shumë e fortë, tani është zbutur. Si puna e gripit, në fillim vjen i fortë pastaj zbutet. Tek këta breya është zbutur, ne e kemi pasur të forte me një lloj lumturie të veçantë.’