BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

Si do vijojë dialogu? Ish-përfaqësuesi i SHBA-së për bisedimet në veri: I takon Serbisë të respektojë Kosovën

Si do vijojë dialogu? Ish-përfaqësuesi i SHBA-së për

Ish-përfaqësuesi special i SHBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Frank Wisner tha në një intervistë se Serbia duhet të respektojë Kosovën gjatë procesit të dialogut.

Sipas tij, dialogu nuk duhet fajësuar për situatën mes Kosovës dhe Serbisë pasi bëhet fjalë thjesht për një format negociatash.


“Ajo për të cilën po flasim është vullneti politik i dy qeverive për t’u marrë seriozisht dhe sinqerisht me këtë dialog dhe për të bërë konsensuset e duhura. Në vend që të themi që po dështon dialogu le të rikthehemi se çfarë ndodhi në Ohër.

Marrëveshja e Ohrit është duke theksuar një zgjidhje të mundshme e cila është vendosur dhe dakordësuar dhe tanimë i takon të dy palëve, sidomos Serbisë për ta zbatuar atë marrëveshje se kjo do të thotë se duhet të vijojë diplomacia nga ana e BE-së dhe nga ana e SHBA-së në mënyrë që të koordinohet kjo punë,” – u shpreh Wisner.