BREAKING NEWS

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë edhe për Xi Jinping, ja si do të prishen nga amerikanët planet sekrete të Rusisë dhe Kinës për një lufte të madhe

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë
x
BREAKING NEWS

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e ‘gurëve të shahut’ që do luaj Rama në zgjedhjet e 14 Majit

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e
x
BREAKING NEWS

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë, meteorologia Lajda Porja tregon kur vjen kthesa drastik: Këto janë datat që do ketë...

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë,
x
BREAKING NEWS

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me njoftimin e rëndësishëm dhe merr vendimin e minutës së fundit

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me
x
BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x

Aktualitet

Si e mbështet politika krimin? Ish-prokurori i Krimeve të Rënda zbulon qëllimin e organizatave: Janë bërë pjesë e politikës duke shfrytëzuar...

Si e mbështet politika krimin? Ish-prokurori i Krimeve të Rënda

Ish drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci ka treguar se krimi dhe politika kanë një evolucion të çuditshëm vitet e fundit. Sipas Becit, organizatat kriminale janë bërë pjesë e politikës duke shfrytëzuar fuqinë që kishin në zonat e tyre.

I ftuar në “Top Story”, Beci thotë se qëllimi i krimit të organizuar është të kapë politikën dhe ka raste që shtohen vit pas viti.

“Ka një evolucion të cuditshëm në vitet e funsit. Nëse më parë kishte një lloj përkrahje kriminale, duket se tashmë këto subjekte kriminale janë bërë pjesë e politikës duke shfrytëzuar fuqinë në zonat ku ishin të njohur.  Këto momente shfrytëzohen nga krimi i organzuar. Krimi i organizuar ka një qëllim të kapë politikën. Ka raste që shtohen vit pas viti. Nëse thuhej se filani do të jetë mbështetës i deputetit, vjen një moment që mbështetësi bëhet deputet”, tha Beci.

Më të lexuarat