Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Aktualitet

Si është gjendja e Alvinit nga kampi në Siri? Gazetari zbulon detaje: Ai është bërë kryelajm në Itali, edhe njerëzit e artit të interesuar

Si është gjendja e Alvinit nga kampi në Siri? Gazetari zbulon

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të ISIS ka tronditur mbarë opinionin.

Rasti i tij u publikua nga emisioni investigativ Italian “Le Iene”.Gazetari Taulant Kopliku është shprehur se emisionin 'Open'  se interesimi në Itali ka qenë shumë i madh
 
Pjesë nga biseda në studio:
Do të ju them diçka por duhet të jemi të rezervuar, jo vetëm nga politika por edhe nga njerëz të artit dhe kulturës italiane ka pasur interesim për fëmijën”.
 
Vasili: A mund të na thuash ndonjë emër?
 
Gazetari:Jo e kam të pamundur që të them emër.Këto personazhe kanë vendosur që të bëjnë vullnetarizëm nga ana financiare, por këtu nuk bëhet fjalë për financa.Përmendëm Italianët, por nuk përmendëm shqiptarët, ka me dhjetëra telefonata si shqiptarë në Itali si në Shqipëri që pyesin nëse munden të bëjnë diçka.
Me ne shpresojmë që qeveria të jetë duke punuar underground, por me ne nuk ka pasur asnjë komunikim.