Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si është gjendja e Alvinit nga kampi në Siri? Gazetari zbulon detaje: Ai është bërë kryelajm në Itali, edhe njerëzit e artit të interesuar

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të ISIS ka tronditur mbarë opinionin.

Rasti i tij u publikua nga emisioni investigativ Italian “Le Iene”.Gazetari Taulant Kopliku është shprehur se emisionin 'Open'  se interesimi në Itali ka qenë shumë i madh
 
Pjesë nga biseda në studio:
Do të ju them diçka por duhet të jemi të rezervuar, jo vetëm nga politika por edhe nga njerëz të artit dhe kulturës italiane ka pasur interesim për fëmijën”.
 
Vasili: A mund të na thuash ndonjë emër?
 
Gazetari:Jo e kam të pamundur që të them emër.Këto personazhe kanë vendosur që të bëjnë vullnetarizëm nga ana financiare, por këtu nuk bëhet fjalë për financa.Përmendëm Italianët, por nuk përmendëm shqiptarët, ka me dhjetëra telefonata si shqiptarë në Itali si në Shqipëri që pyesin nëse munden të bëjnë diçka.
Me ne shpresojmë që qeveria të jetë duke punuar underground, por me ne nuk ka pasur asnjë komunikim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 21:39

Një zgjidhje kjo fatale, i ka marrë këtë herë jetën një vajze në në Rreshën ditën e djeshme. 23 vjeçarja i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga pallati ku jetonte.

Postuar: 15/11/2019 - 21:35

Një pamje krejtësisht e pazakontë është regjistruar ditën e sotme pikërisht në vendin ku iu bë at

Postuar: 15/11/2019 - 21:26

Një 38-vjeçar u gjet i pajetë shumë pranë banesës së tij në Vlorë.

Postuar: 15/11/2019 - 19:34

Adela Gjoka ishte në vit të fundit të shkollës së lartë, në Fakultetin e Inxhinierisë në Tiranë.

Postuar: 15/11/2019 - 19:08

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Rrugën e Kombit, ku një makinë ka përplasur

Postuar: 15/11/2019 - 18:56

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, ka

Postuar: 15/11/2019 - 18:13

Akademiku kosovar Rexhep Qosja thotë se deklarata e Edi Ramës në Beograd është e vetmja e bërë ng