BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Aktualitet

Si iu mbyll dosja e kokainës kryebashkiakut të Ramës? Ish-zyrtari i policisë zbulon prapaskenat

Si iu mbyll dosja e kokainës kryebashkiakut të Ramës? Ish-zyrtari

Ish-zyrtari i policisë Arben Hajdaramaj tha në emisionin Now se dosja e parë ndaj kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, pas publikimit të videos duke konsumuar kokainë, është mbyllur me ndërhyrje politike.

Sipas tij, edhe pse prokuroria e mbylli çështjen ndaj tij me pretendimin se nuk gjendej origjina e videos, në rastin e një kryebashkiaku, që është një figurë e rëndësishme publike, hetimet duhet të vazhdonin kryesisht, për të bërë transparencë.

“Ai është një person publik dhe duhet të kishte një transparencë përballë publikut nëse vërtetë ka pasur lidhje apo thjesht u gjend në një ambient. Edhe mbyllja e kësaj çështjeje është bërë me një farë ndërhyrjeje politike. Mbyllja kaq me ngut, është bërë se është kryebashkiak i partisë në pushtet. Në rastin e dytë nuk ka pasur më mbrojtjen politike”, tha Hajdarmataj.