BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Aktualitet

Si në filma/ Dy të miturit tentojnë të arratisen me drogë në mjet, futen kundravajtje, zbardhen detajet

Si në filma/  Dy të miturit tentojnë të arratisen me

Dy të mitur, një shqiptar dhe një grek janë kapur nga  Policia në Janinë, pasi u futën kundravajtje për t’i shpëtuar arrestimit, pasi në mjetin e tyre kishin fshehur 67 kg kananis. Sipas medieve greke, patrullat e Policisë pikasën një automjet në të cilin ndodheshin dy autorët e dyshuar dhe iu bëri shenjë që të ndalojnë.

Por, drejtuesi i mjetit,  shqiptari jo vetëm që nuk ndaloi por u fut kundravajtje, në kah të kundërt në autostradën që lidh Igumenicën me Janinën për të shmangur efektivët. Pas përpjekjeve nga ana e Policisë, ata u ndaluan në afërsi të Janinës, ku nuk kishin asnjë mundësi arratisjeje.

Dy të miturit  do të akuzohen përveç transportit të lëndës narkotike,edhe për vënien në rrezik të udhëtarëve, si dhe për drejtim të rrezikshëm të automjetit.