BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x
BREAKING NEWS

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i kanë në banka/ Vidhen të dhënat bankare, u gjetën në CD e databazës së pagave

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i
x

Aktualitet

Si ranë në pranga vrasësit me pagesë, ja çfarë pritet tashmë nga rrëfimi i dy vëllezërve Beqiraj

Si ranë në pranga vrasësit me pagesë, ja çfarë

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me me aksionin e sotëm ‘Porositësit’ që çoi në arrestimin e 14 personave, dhe shpalljen në kërkim të 5 të tjerëve. Gazetarja Klodiana Lala pohoi se grupi kriminal që merrej me vrasje me pagesë dhe trafikim dhe shitje armësh dhe trafik droge, vepronte kryesisht mes Durrësit dhe Tiranës.

Mësohet se Gentian dhe Indrit Beqiraj, të cilët pak ditë më parë u morën peng dhe u liruan nga policia, treguan për oficerët e çështjes detaje nga veprimtaria e tyre kriminale. Madje thuhet se ata pritet të zbardhin një tjetër ngjarje kriminale.

“Dy vëllezërit Beqiraj pasi refuzuan që të japin shpjegime vendosën që të rrëfehen dhe treguan krimet e rënda. Ata pohuan se ishin pjesë e një grupi kriminal, pjesë e së cilës ishin dhe punonjës të ushtrisë. Përveç vrasjeve, ky grup merrej dhe me trafikim dhe shitje të armëve. Dy vëllezërit kanë folur dhe për një ngjarje të rëndë, që end nuk është zbardhur. Kur ata u morën peng ishin në përgjim, ndërsa kanë të tjera ngjarje për të rrëfyer. Në mesin e personave të përfshirë është dhe një i arrestuar në kuadër të operacionit ‘Plumbi i Artë’.”, tha Lala.