Aktualitet

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa

Ministria e Shëndetësisë  ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 361 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19, nga të cilat janë konfirmuar pozitivë 85 raste.

Që prej fillimit të pandemisë në vendin tonë janë regjistruar 3752 raste me Covid-19 prej të cilëve 101 kanë humbur jetën.

44 raste ne Tirane, 6 ne Shkoder, Kruje e Vlore, 5 ne Tropoje, 3 ne Elbasan, 1 rast ne Has, Berat, Kamez, Pogradec dhe Ura Vajgurore.

Situata ne Infektiv paraqitet e renduar, me shtrime te reja, 88 te shtruar, 12 ne terapi intensive dhe 4 te intibuar ne gjendje shume te rende.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise ne deklaraten zyrtare te situates me te fundit te koronavirusit ne vendin tone.

Më të lexuarat