Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si zgjidhet kriza politike? Sonila Meço jep ‘recetën’

Postuar: 15/11/2019 - 18:03

Gazetarja Sonila Meço tha se alternativa e re është nyja gordiane e të gjitha diskutimeve që bëhen për zgjidhjen e krizës në vend, ndërsa u shprehe e bindur, se shqiptarë, nëse do të jenë të lirë të shprehin vullnetin e tyre, do ta votojnë alternativën e re, që sipas saj kërkon në këto momente mbështetjen faktorit ndërkombëtar, të cilët pas rënies nga pushteti, duket se opozita nuk e ka pasur.

E pyetur se a ka Shqipëria një alternative të re politike, Sonila Meço tha:

“Fjala alternativë ndoshta është nyja gordiane e të gjithë diskutimit. Ndoshta do ishte më i lehtë diskutimi për mbështetjen që Edi Rama ka nga ndërkombëtarët në momentin që artikulohet një alternativë e qartë që mund të jetë në atë ardhmen mundësia për të zgjidhur këtë krizë.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 13:55

Pas tërmetit të tmerrshëm që kaloi vendi jonë, gjendja vazhdon të mbetet e vështirë, pasi qindra dhe mijëra banorë kanë mbetur pa banesa, ku inxhinierët dhe ekspertët i kanë vlerësuar si të pabanueshme.

Postuar: 06/12/2019 - 13:41

Një çift shqiptarësh kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi në banesën e tyre u gjetën pa

Postuar: 06/12/2019 - 13:37

Inxhinieri Erion Softa ka deklaruar se krahas ekspertëve të qeverisë duhet edhe firmat të ndërtim

Postuar: 06/12/2019 - 13:29

Tërmeti i 26 nëntori ka lënë një përjetim të fortë në kujtesën e secilit prej nesh, por edhe më e

Postuar: 06/12/2019 - 13:26

Policia ka vënë në pranga një 29-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italian