Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Situatë alarmante në Lezhë, zjarri rrezikon banesat e fshatit Torovicë

Postuar: 17/07/2017 - 11:28

Vijojnë të shpërthejnë vatra zjarri në rrethin e Lezhës, kësaj here në fshatin Torovicë. 

Pavarësisht uljes së temperaturave, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa në këtë fshat.

Pas mesnatës së djeshme, në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjete të zjarrfikëses për të shuar zjarrin. Vatra e zjarrit nisi që prej ditës së djeshme, ndërsa gjatë natës flakët ishin prezente. Pavarësisht se në orët e para të mëngjesit u bë e mundur vënia në kontroll e zjarrit, vatra u favorizua nga era e fortë dhe rritja e temperaturave.

Kreu i Shërbimit të Zjarrfikëseve të Lezhës, Agustin Pepkolaj në një lidhje telefonike për ‘News24’ pohoi se në Torovicë situata është alarmante.

“Ne e kishim vënë situatën në kontroll, bashkë me FA. Por temperaturat e larta dhe ra favorizon shtimin e vatrave të zjarrit. Ne po bëjmë zhvendosjen e trupave sipas problematikës. Situata është alarmante në Torovicë”, tha ai

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2018 - 13:07

U deshën plotë 17 vite që prej nisjes së çështjes, që gjykata e Rodosit në Greqi të merrte vendimin për nje 43-vjeçar shqiptar të akuzuar për përdhunim. Rasti asokohe ka bërë bujë në mediat greke.

Postuar: 20/06/2018 - 12:48

Një sasi e madhe droge është gjetur në zonën e Karaburunit në Vlorë.

Postuar: 20/06/2018 - 12:07

Para disa ditësh 35 vjeçarja, Violeta Donaj ekzekutoi burrin në tregun e Milotit ndërsa sot ajo d

Postuar: 20/06/2018 - 12:04

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka bërë edhe një herë thirrje për prindërit që të jenë të

Postuar: 20/06/2018 - 11:58

Prodhuesit e të mirave në vend deklaruar rritje të përgjithshme të shitjeve dhe pagave në tremujo

Postuar: 20/06/2018 - 11:06

Policia Rrugore ka nisur aksionin e ndëshkimit të të gjithë kundravajtësve në rrugët e Tiranës.

Postuar: 20/06/2018 - 10:51

Pavarësisht se kanë kaluar pak ditë nga helmimi i 24 punonjëseve në fasonerinë “Lovers Alba