BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të forta/ Publikohen fotot dhe emrat e atentatorëve të biznesmenit Dhima. Përdornin uniforma dhe ID të RENEAS dhe lëviznin lirisht në vend

Zbardhen të tjera detaje të forta/ Publikohen fotot dhe emrat e
x

Aktualitet

Situata e COVID-19/ Ditë e bardhë për Kosovën, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Situata e COVID-19/ Ditë e bardhë për Kosovën, asnjë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Por, nga kryerja e 1,028 testeve, janë konfirmuar  148 raste të rejave COVID-19.

Sipas të dhënave të fundit, në Kosovë, që prej regjistrimit të rasteve të para me koronavirus më 13 mars, e deri më 16 tetor, janë regjistruar 16,754 raste.

Prej tyre, 652 pacientë kanë vdekur dhe 14,617 janë shëruar, ndërsa raste aktive janë 1,485.

Më të lexuarat