BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Aktualitet

Situatë alarmante! Pas Tiranës, renditen edhe 3 qytete me rrezikshmëri të lartë nga Covid-19

Situatë alarmante! Pas Tiranës, renditen edhe 3 qytete me

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 10 qytetarë.

Ndërkohë që po sipas ministrisë, në 24 orët e fundit janë shënuar 656 raste të reja, nga 2.174 testime të kryera si dhe 321 persona janë shëruar.

Por, pas Tiranës vendet që renditen me rrezikshmëri të lartë janë Lezha me 78 persona të infektuar me covid-19, Gjirokastra me 47 dhe Kruja me 46.

Aktualisht në tre spitalet e Covid, po trajtohen 469 pacientë, 15 në terapi intensive, ndërsa 4 janë të intubuar. Në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 10 qytetarë. Tre nga Tirana, tre nga Durrësi, dy nga Fieri, një nga Vlora dhe një nga Gjirokastra. Ndërkohë, janë shëruar 321, duke e çuar numrin e të shëruarve në 17.352 që nga fillimi i epidemisë. 

Më të lexuarat